Bogactwo wyrobów papeterii okolicznościowej

Bogactwo wyrobów papeterii okolicznościowej

Jako stali czytelnicy naszego bloga, z pewnością jesteście częściowo zorientowani w różnorodności i bogactwie produktów papeterii okolicznościowej, które stanowią wspaniałe uzupełnienie dla takich produktów jak zaproszenia ślubne, czy też zaproszenia na rocznicę ślubu. W dzisiejszym artykule przyglądniemy się bliżej wszystkim popularnym produktom, które chętnie zamawiane są w ramach kompletów papeterii okolicznościowej.

Wszystkie wyroby papiernicze, które wchodzą w skład okolicznościowej galanterii papierniczej, wyróżniają się bardzo eleganckim, niecodziennym wyglądem, co ma bezpośredni związek z ich przeznaczeniem i zastosowaniem. Podobnie jak w przypadku zaproszeń, również i inne wyroby papiernicze wykonywane są z również efektownych papierów i dodatków, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowymi. Chęć tworzenia równie efektownych i pięknych produktów powiązanych z zaproszeniami bierze się z pewnością z chęci utrzymania ich w podobnej konwencji i charakterze co zaproszenia, więc i materiały stosowane w ich produkcji muszą być najwyższej jakości.

Aby móc opisywać poszczególne produkty towarzyszące papeterii okolicznościowej, istotne będzie ich wymienienie. Do najpopularniejszych wyrobów związanych z zaproszeniami należą więc:

  • winietki na stoły
  • zawieszki na butelki
  • menu dań uroczystości
  • księgi gości

Powyższe dodatki stały się już na tyle popularne, że aż trudno mówić o nich w kategoriach dodatków, a bardziej należałoby użyć określenia „niezbędne części zestawu” papeterii okolicznościowej.

Winietki na stoły

Winietki to niezwykle praktyczne, bardzo często zamawiany produkt papeterii okolicznościowej. Winietki są na tyle uniwersalnym i użytecznym dodatkiem, że towarzyszą zaproszeniom związanym z niemal każdą okazją jak wesele, impreza rocznicowa, chrzest, czy też pierwsza komunia święta.

Winietki najczęściej są prostymi, niewielkimi kartonikami z imieniem i nazwiskiem danego gościa, które rozstawiane są na stołach w miejscu, które dla niego zostało przewidziane. To niezwykle proste rozwiązanie pociąga za sobą wspaniałą korzyść, która polega na tym, że goście rozsadzani są w bezpośrednim są sąsiedztwie osób zbliżonych do siebie wiekowo, lub pod każdym innym względem, dodatkowo umożliwiając uniknięcie chaosu związanego z próbą znalezienia dla siebie najdogodniejszego miejsca przez poszczególnych gości.

Zawieszki na butelki

Zawieszki również można określić mianem dodatku uniwersalnego, który sprawdza się w przypadku każdej uroczystości. Na zawieszkach najczęściej umieszcza się imiona jubilatów, czy też pary młodej, datę oraz krótki wierszyk, czy też hasła w stylu „Na zdrowie!”.

Zawieszki na butelki najczęściej poza eleganckim papierem, składają się również z ładnych, efektownych wstążek, które umożliwiają zawieszeni je na szyjce dowolnej butelki znajdującej się na stole. Ładnie wykonane zawieszki, opracowane w podobnej stylizacji co zaproszenia, stają się pięknym elementem wystroju stołów, jednocześnie stanowiąc łącznik między zaproszeniami a pozostałymi elementami papeterii.

Menu dań

Menu najczęściej można spotkać w trakcie wesel, podczas których na stołach pojawia się wiele najróżniejszych dań, których duża część osób nie jest w stanie pomieścić w całości. Menu staje się więc świetnym „poradnikiem” co i kiedy jeść dla tych, którzy dbają o linię, lub najzwyczajniej nie lubią pewnego rodzaju potraw.

Menu weselne. podobnie jak pozostała część wyrobów papeterii okolicznościowej, tworzone jest w jednolitym stylu wraz z zaproszeniami.

Księgi gości

Księgi gości to dodatki, które prawie wyłącznie można spotkać na weselu. Są to niezwykle cenione dodatki, które stanowią dla pary młodej piękną, sentymentalną pamiątkę. W księdze tej goście mogą zapisywać życzenia, wierszyki, czy też cokolwiek co chcą przekazać parze młodej w ich wyjątkowym dniu.

Księgi goście występują w co najmniej 2 opcjach, gdzie jedna z nich jest w formie książki, natomiast druga jest wykończona spiralą introligatorską. Duża część osób preferuje jednak księgi ze spiralą, które umożliwiają wyrywanie kartek bez niszczenia książki. Jest to o tyle istotna cecha, że, jak wiadomo, na weselu nie każdy jest trzeźwy, więc i łatwiej o pomyłkę. Przekreślanie nie jest w dobrym tonie, więc możliwość wyrwania błędnie zapisanej kartki okaże się świetnym rozwiązaniem.

 

Z powyższymi elementami papeterii ślubnej i ogólnie okolicznościowej, każda impreza będzie wspaniała i dokładnie taka jaką ją sobie zaplanowaliście. Warto rozważyć zamówienie takich kompletów podczas organizowania własnej uroczystości.

Zobacz również inne artykuły