Dobrze dobrane zaproszenia komunijne

Zaproszenia komunijne - odpowiedni dobór

Pierwszej Komunii Świętej coraz częściej towarzyszą wystawne, uroczyste imprezy rodzinne, będące jedną z pierwszych okazji do zorganizowania dziecku uroczystości specjalnie dla niego. Rodzicom dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej zależy na zorganizowaniu tej uroczystości w taki sposób, aby ich pociecha poczuła, że Sakrament do którego przystępuje jest wyjątkowy i niezwykle istotny. Żeby uroczysty poczęstunek z okazji przyjęcia Sakramentu przystawał do jego wzniosłego charakteru, imprezy z tej okazji często organizowane są w restauracjach. Skoro Komunia jest tak bardzo istotnym dla rodziców momentem w życiu ich dziecka, to zależy im na tym żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik i zorganizowane na najwyższym poziomie. Nic więc dziwnego, że uroczystości te bardzo często poprzedzane są rozsyłaniem zaproszeń komunijnych do wszystkich zapraszanych na tą uroczystość gości.

Zaproszenia komunijne to dość szczególny rodzaj zaproszeń, które występują w bardzo rozmaitych formach. Część ofert na zaproszenia komunijne charakteryzuje się prostotą i skromnością, lecz całkiem pokaźna liczba ofert zaproszeniowych wyglądem przypomina wystawne zaproszenia powstające na okazje ślubu. Jakie więc rodzaje zaproszeń komunijnych będą najlepsze i najodpowiedniejsze?

Moim zdaniem zaproszenia na komunię nie powinny być zbyt przesadne, podobnie jak ubiór dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. W moim odczuciu najistotniejsze jest, żeby pamiętać o skromnym i schludnym wyglądzie wszystkiego co związane ma być z przystępowaniem dziecka do sakramentu, tak aby nic nie rozpraszało go w trakcie przygotowań do tego niezmiernie istotnego wydarzenia w jego życiu. Wszelkie zbędne dodatki oraz nieprzystające do Sakramentu przesadne, wydumane stylizacje zaproszeń oraz ubioru odbieram za mocno przesadzone i takie, które nie powinny mieć miejsca w tej sytuacji.

Zdaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie prostych, schludnych zaproszeń, wykonanych z eleganckiego, prostego papieru, na którym nadrukowane są najistotniejsze informacje związane z data i godziną rozpoczęcia mszy. Czasami, choć i w tym względzie łatwo o przesadę, znajdują bardzo ładne zaproszenia komunijne, których jedynymi ozdobnikami są delikatne, ładnie zaprojektowane motywy krzyża oraz innych symboli związanych z Pierwszą Komunią Świętą.

Zdają sobie sprawę z tego, że duża część osób nie podzieli mojej opinii na temat skromnej otoczki tej uroczystości, ale jestem przekonana, że jest to jedyna słuszna droga do tego, żeby dziecko uczestniczące w niej mogło odpowiedni skupić się na tym co w tym dniu jest najistotniejsze.

Zobacz również inne artykuły