Jak zadbać o komfort gości weselnych?

Komfort gości weselnych

Zapraszając gości weselnych z pewnością każda Para Młoda chce zapewnić im komfort i wspaniałą zabawę. W tym artykule skupimy się jednak na możliwościach zadbania o przeróżne ułatwienia związane z weselem i, co bardzo ciekawe, okaże się, że ułatwieniom tym posłużą produkty papeterii ślubnej.

Już w poprzednich artykułach wspominałam o bardzo szerokim spektrum produktów związanych z papeterią ślubną, lecz artykuły te, w przeważającej mierze, skupione były na zaproszeniach ślubnych. Teraz chciałabym udowodnić, że również pozostałe produkty z tej kategorii są godne uwagi i że warto o nie zadbać. Co więc składa się na te „pozostałe produkty”? Najistotniejszymi wydają się być:

  • plany stołów weselnych
  • winietki
  • menu weselne

Myślę, że posiadając powyższe dodatki, w wystarczający sposób zadbacie o komfort wszystkich zaproszonych gości oraz unikniecie niepotrzebnych Ich wątpliwości, czy też wrażenia zagubienia się.

Plan stołów weselnych

Takie plany to nic innego jak duża plansza, na której znajduje się schematyczny rysunek, przedstawiający rzut sali weselnej z góry. Na rysunku tym rozmieszczone są ponumerowane stoły znajdujące się na sali, co pomaga w rozeznaniu się w topografii miejsca zabawy :). Sama numeracja stołów nie byłaby nikomu zbyt pomocna, więc stosuje się ją wraz z nazwiskami gości, co pozwala Im na łatwe odnalezienie przydzielonego im miejsca.

Winietki na stoły weselne

O winietkach wspominałam już wcześniej i przekonywałam Was, że są one bardzo istotnym elementem papeterii ślubnej, a teraz pokażę Wam do czego przydają się one w praktyce. Zakładając, że na sali weselnej znajdują się plany stołów, można śmiało stwierdzić, że goście już orientacyjnie wiedzą w jakim miejscu będą biesiadować. Aby jednak uniknąć chaosu związanego z wyborem poszczególnych miejsc przy danym stole, dobrze jest wykorzystać dobrodziejstwo oferowane przez winietki.

Winietki z imieniem i nazwiskiem każdego z gości umieszcza się na stole w taki sposób, żeby były widoczne w momencie, gdy goście zbliżają się do stołu. Podchodzący do stołu goście już „na pierwszy rzut oka” wiedzą które miejsce przy stole jest im przewidziane i bez obaw, że jest ono już zajęte przez inną osobę, mogą śmiało się rozgościć.

Menu weselne

Dla części osób menu weselne może okazać się zupełnie zbyteczne, gdyż i tak skosztują wszystkiego co pojawi się na stole w trakcie całej zabawy weselnej. Menu jest więc „wynalazkiem” przeznaczonym dla tych osób, które albo są na coś uczulone, albo trzymają się restrykcyjnej diety. Możliwość zaglądnięcia do menu zawierającego pełną listę czekających ich dań może być dla takich osób zbawienne, gdyż będą wiedziały na co mogą sobie pozwolić, a czego lepiej żeby unikały. Taka drobna rzecz może być bardzo dobrze odebrana i doceniona przez Waszych gości.

Jeżeli zastanawialiście się nad sensem stosowania powyższych produktów papeterii ślubnej, to mam ogromną nadzieję, że teraz już nie macie żadnych wątpliwości, że warto zadbać nawet o tak drobne szczegóły związane z organizacją wesela.

Zobacz również inne artykuły