Popularność prostych zaproszeń ślubnych

Proste zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne powstają w najróżniejszych formach, klimatach i odmianach, co uwarunkowane jest tym, czego oczekują pary poszukujące papeterii ślubnej na swój własny ślub. Istnieje kilka głównych nurtów, w obrębie których tworzone są zaproszenia a jednym z popularniejszych są proste zaproszenia ślubne. Co jest głównym wyznacznikiem takich zaproszeń oraz skąd bierze się ich tak duża popularność?

Komu i dlaczego zależy na prostej formie zaproszeń?

Moim zdaniem, parom poszukującym prostych produktów papeterii ślubnej, zależy głównie na tym, żeby były one wykonane tak, by jednocześnie były eleganckie i schludne. Te dwa czynniki są ostatnio bardzo pożądane, co wynika z ogólnej mody na minimalizm.

Innym aspektem poszukiwań związanych z prostą stylizacją zaproszeń jest z pewnością obawa trafienia na projekty przeładowane w sensie formy, pompatyczne, a czasami nawet zakrawające o kicz. Niestety takich propozycji na rynku znajduje się całkiem sporo, a co ciekawe w miarę ich przeglądania, oglądającego coraz mniej kole w oczy niepożądany przepych. Stąd właśnie bierze się chęć znalezienia zaproszeń prostych już na początku drogi ich poszukiwań :). Są to oczywiście moje osobiste obserwacje i nie zdziwi mnie jeśli ktoś się z nimi nie zgodzi.

Czym odznaczają się proste zaproszenia?

W tym przypadku prostota jest pojęciem względnym i wszystko zależy od tego, kto podejmuje poszukiwań w tym zakresie. Dla jednego prostymi zaproszeniami będą takie, które składają się tylko z jednej zgiętej kartki papieru ozdobnego, na której umieszczony jest obustronny zadruk. Dla innych prostota będzie kojarzyła się bardziej z „prostą elegancją” i tacy będą poszukiwali zaproszeń wykonanych w niebanalny sposób, lecz estetycznie oraz bez efektu przerostu formy nad treścią.

Osobiście uważam, że każde zaproszenia ślubne powinny być w jakiś sposób proste. Generalnie jestem zwolenniczką prostej, przemyślanej formy i tworząc swoje projekty staram się zawsze skupiać na tym, żeby „nie przedobrzyć”. Myślę, że starannie zaprojektowane zaproszenia, w których wykonaniu użyte zostają nienarzucające się dodatki oraz ma miejsce świadome i precyzyjne posługiwanie się kolorem, materiałami, jak i dobrze dobranymi czcionkami, niemal w każdym przypadku może zostać określone jako proste w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Zobacz również inne artykuły