Wkładki do zaproszeń ślubnych

Wkładki do zaproszeń ślubnych

Pary poszukujące zaproszeń ślubnych na własny ślub często spotykają się z opcją domówienia wkładek do zaproszeń, które mają pełnić funkcję uzupełnienia treści zaproszeń. Z jednej strony wydaje się, że jest to wydatek na wyrost, a takie dodatki nie są do niczego potrzebne, gdyż wszelkie istotne informacje można zawrzeć w treści samego zaproszenia. Z drugiej jednak strony, posłużenie się wkładkami może okazać się bardzo przydatne i praktyczne, ułatwiając przekazanie wszelkich niezbędnych informacji w sposób, który nie psuje wyglądu zaproszeń oraz umożliwia odseparowanie części treści.

Czym są wkładki do zaproszeń ślubnych?

Wkładki do zaproszeń ślubnych wykonywane są najczęściej w sposób zbliżony do sposobu wykonania powiązanych z nimi zaproszeń, co oznacza, że mają one spójny wygląd oraz wykonane są z tych samych materiałów. Czasami umieszczane są w specjalnych kieszonkach znajdujących się we wnętrzu składanych zaproszeń, a czasem są samodzielnymi kartkami, wkładanymi do koperty osobno.

Zadruk, a konkretnie zawartość merytoryczna, wkładek nie jest ściśle określona i zależy od tego jakie istotne informacje Para Młoda chce przekazać swoim gościom.

Najczęstsze sposoby wykorzystania wkładek

Władki do zaproszeń najczęściej wykorzystywane są do umieszczania takich informacji jak:

  • informacje związane z noclegiem i zorganizowanym dowozem gości
  • informacje o najbardziej pożądanej formie prezentów (najczęściej pod postacią zabawnych wierszyków)
  • tak zwane RSVP, czyli kartka służąco potwierdzeniu przybycia na ślub i wesele
  • mapka dojazdowa do kościoła i sali weselnej

Jak widać, powyższe informacje są istotne, ale mogłyby źle wyglądać w bezpośrednim sąsiedztwie właściwej, głównej treści zaproszenia. „Wyciągniecie” części informacji na osobną kartkę powoduje, że zaproszenia nie dają wrażenia przeładowanych w nieestetyczny sposób treścią i dzięki temu mogą nadal prezentować się elegancko, zgodnie z założeniami ich projektanta.

Czy warto zamawiać wkładki?

W kwestii opłacalności wszystko zależy od preferencji Pary Młodej oraz tego, co chce Ona przekazać swoim potencjalnym gościom. W niektórych przypadkach śmiało można zrezygnować z wkładek, bo na przykład prośba o potwierdzenie może sprowadzać się do jednej linijki tekstu z numerami telefonów Pary Młodej, która w żadnym stopniu nie powinna negatywnie wpływać na wygląd zaproszeń. Również i w przypadku, gdy Młodzi nie chcą określać rodzaju prezentów, czy też nie ma potrzeby dokładnego określania umiejscowienia kościoła, czy też sali weselnej (na przykład gdy wszyscy goście doskonale znają dane miejsca) nie ma potrzeby domawiania wkładek.

Warto jednak pamiętać, że w przeważającej mierze miejsca w zaproszeniach, które przewidziane są na główną ich treść mają dość ograniczoną „pojemność”, a przesadne „napychanie treści z pewnością nie będzie skutkowało ładnym wyglądem, co z pewnością nie jest tym, czego Para Młoda od zaproszeń ślubnych oczekuje. Pamiętajcie również, że jeśli dany projektant zaproszeń określił wygląd treści i przeznaczył na nią określoną ilość miejsca, to z pewnością wie co robi :). Nie wciskajcie na siłę zbyt długich treści i zbyt wielu informacji! Jeśli macie potrzebę większego rozpisania się użyjcie wkładki, a może nawet kilku – ode tego one są.

Zobacz również inne artykuły