Własnoręcznie robione zaproszenia

Własne zaproszenia ślubne

Spora część par, które postanowiły wejść w związek małżeński, zastanawia się nad własnoręcznym wykonaniem zaproszeń ślubnych, którym mogłyby nadać całkowicie indywidualny charakter, oddający naturę Ich związku. Pomysł na własne zaproszenia ślubne nie jest nowy, ale coraz częściej pojawia się jako kolejne wątki przeróżnych forów ślubnych, czy też w portalach społecznościowych.

Część z par, które rozważają możliwość zrobienia zaproszeń samemu zastanawia się jednak czy wypada wręczać takie zaproszenia, czy warto się za nie zabierać oraz przede wszystkim, jak je wykonać. Chciałabym na wstępie rozwiać wątpliwości osób, które stawiają sobie powyższe pytania, gdyż jestem przekonana, że własnoręcznie wykonane zaproszenia ślubne pozytywnie zaskoczą osoby, którym je wręczycie i nie ma tu mowy o żadnym nietakcie! W kwestii wykonania takich zaproszeń, wszystkich zainteresowanych tematem zapraszam do zapoznania się a artykułami umieszczanymi na tej stronie, które z pewnością pomogą Wam wykonać je z użyciem ciekawych papierów oraz dodatków, stając się jednocześnie inspiracją do wykonania własnych wzorów.

Motywacja do wykonania własnych zaproszeń

To, czym kierują się Pary chcące wykonać własne zaproszenia, najczęściej związane jest z wiarą w swoje możliwości i umiejętności manuale, ale przede wszystkim trudności związane ze znalezieniem wymarzonych wzorów pośród ofert firm zajmujących się ich wykonaniem.

Bardzo często zdarza się, że przyszli Nowożeńcy chcą poprzez formę wykonania zaproszeń ślubnych nawiązać do tego w jaki sposób się poznali, lub pokazać jakie wspólne pasje Ich łączą. Z tego właśnie powodu często poszukiwanymi, przykładowymi motywami zaproszeń są rowery, motocykle oraz inne pasje, które często ułatwiają wzajemne poznanie się do niedawna zupełnie obcych sobie ludzi, którzy to często łączą się w pary. Naturalnym wydaje się więc chęć symbolicznego nakreślenia historii związku zapraszanym na ślub gościom, bez której osoby te nie poznałyby się prawdopodobnie nigdy.

Zupełnie innym powodem, dla którego Pary decydują się na własnoręczne wykonanie zaproszeń, jest zwykła chęć stworzenia takich zaproszeń, których wygląd istnieje już w Ich wyobraźni i znacząco odbiega od ogólnych standardów. Często również, osoby związane ze sztuką pod różnymi postaciami, nie chcą żeby Ich ślub odbywał się w otoczeniu papeterii ślubnej wykonywanej wedle pomysłu osób zajmujących się projektowaniem zaproszeń, mających trafiać w gusta szerokiego grona odbiorców. Takie osoby najczęściej wykonują zaproszenia same, zdając sobie sprawę ze swoich umiejętności, wyczucia i możliwości zaakcentowania wyjątkowości ceremonii, z którą zaproszenia są związane.

Jeśli tylko czujecie się na siłach, jeśli macie jakiś zamysł na wykonanie własnych zaproszeń ślubnych, to zdecydowanie powinniście przynajmniej spróbować podjąć się tego zadania. Dla części z Was początki mogą nie przynosić takich efektów jakich byście sobie życzyli, ale odrobina wytrwałości z pewnością Wam się opłaci. Jeszcze raz polecam również przeglądnięcie materiałów umieszczonych na tej stronie, które powinny pomóc Wam w wykreowaniu takich zaproszeń o jakich marzycie.

Zobacz również inne artykuły