Zadbaj o jakość zdjęć do zaproszeń

Jakość zdjęć do zaproszeń

Jeżeli planujesz zamówienie zaproszeń, w których chcesz umieścić swoje zdjęcie lub zdjęcia, to koniecznie zadbaj o ich odpowiednią jakość. Części ludzi wydaje się, że w dobie fotografii cyfrowej z każdego zdjęcia da się wykrzesać najwyższą jakość, jednocześnie osiągając oszałamiające efekty. Niestety prawda wygląda zupełnie inaczej, choć faktem jest, że umiejętne skorzystanie z programów do obróbki fotografii może dać bardzo dobre efekty, to jednak z marnej jakości zdjęć nie wyczaruje się niczego godnego umieszczenia w zaproszeniu. O czym pamiętać więc dostarczając zdjęcia firmie zajmującej się produkcją Waszych zaproszeń? Na co zwrócić uwagę?

Wykonanie zdjęcia

W pierwszej kolejności zadbaj o to, aby zdjęcie nie było poruszone, prześwietlone lub niedoświetlone. Zdjęcia, w których popełniono powyższe błędy mają bardzo nikłe szanse na stanie się efektowną ozdobą zaproszeń, nawet po usilnych próbach ratowania ich w programach graficznych.

Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest rozdzielczość zdjęcia, która im wyższa, tym lepsza. Porządna rozdzielczość, która bezpośrednio przekłada się na jakość zdjęcia, daje wiele możliwości obróbki fotografii oraz dostosowania jej do konkretnych wymogów danego projektu graficznego, który związany jest z wybranym przez Was modelem zaproszenia.

Jeżeli nie jesteście przekonani o tym, czy potraficie wykonać dobrej jakości zdjęcie oraz czy posiadany przez Was sprzęt sprosta wymogom technicznym zdjęć do druku, to możecie skorzystać z usług profesjonalnego fotografa. Zamówienie sesji zdjęciowej u profesjonalisty, to gwarancja najwyższej jakości zdjęć, ale jednocześnie wspaniała pamiątka dla Was.

Obrabiać zdjęcia czy też nie obrabiać?

Jeśli macie już wybrane zdjęcie, które chcecie, aby zostało umieszczone w Waszych zaproszeniach, to bardzo możliwym jest, że pokusi Was, aby poddać je obróbce, lub retuszowi. Jeżeli potraficie zrobić to umiejętnie, to nie ma żadnych przeszkód, abyście zrobili to na własną rękę, lecz jeśli dopiero raczkujecie w dziedzinie obróbki fotografii, to najlepszym rozwiązaniem będzie wysłanie producentowi zaproszeń surowego zdjęcia. Dlaczego? Jeśli ktoś oferuje zaproszenia, w których możliwe jest zamieszczenie zdjęć, to z pewnością potrafi zadbać o to, aby zdjęcia te wyglądały możliwie najlepiej, jak również wie i potrafi dostosować je do wybranego przez Was wzoru zaproszeń.

Kolejnym aspektem przemawiającym za przesłaniem producentowi zdjęć surowych jest fakt, że każda obróbka może uniemożliwić, lub znacząco utrudnić dalszą obróbkę fotografii. Oznacza to, że jeśli dostarczycie wykonawcy zaproszeń zdjęcie obrobione, które mimo wszystko będzie wymagało dalszej obróbki oraz dostosowania do danego modelu zaproszeń, może okazać się, że efekty będą miej zadowalające niż mogłyby być.

Powyższe wskazówki powinny zagwarantować Wam możliwie najwyższą jakość zdjęć, które chcecie wydrukować we wnętrzach zaproszeń. Myślę, że warto zdać się w kwestii obróbki fotografii na ludzi, którzy zajmują się tym na co dzień, a samemu cieszyć się efektami wspaniałych zaproszeń z Waszą fotografią w roli głównej.

Zobacz również inne artykuły