Zaproszenia ze zdjęciem

Zaproszenia ze zdjęciem

Każdy kto chce zamówić zaproszenia na dowolną okazję, dąży do tego, aby były one efektowne, oryginalne i wyjątkowe. Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego celu, lecz jedną z częściej wybieranych dróg, tuż obok samodzielnie skomponowanej treści, jest umieszczanie zdjęć we wnętrzu zaproszeń. Jest to bardzo wdzięczna metoda na sprawienie, żeby zaproszenia jeszcze bardziej sprawiały wrażenie unikatowych i powstających na konkretną okoliczność, dla konkretnych osób.

W zależności od rodzaju zaproszeń, zdjęcia w nich umieszczane mają całkowicie odmienny charakter. Wszystko zależy od tego co chce się pokazać osobom zapraszanym na daną imprezę, a i sama okazja determinuje pewne rozwiązania. Jak więc wygląda wybór zdjęć w przypadku poszczególnych okazji?

Zdjęcia w zaproszeniach ślubnych

W przypadku, gdy chodzi o zaproszenia ślubne, to najczęściej umieszczanymi w nich zdjęciami jest jedno z serii sesji narzeczeńskiej, zamówionej u profesjonalnego fotografa. Taka sesja jest coraz częstszą praktyką, która pociąga za sobą wiele korzyści, jak na przykład możliwość sprawdzenia czy styl danego fotografa jest dla przyszłej pary młodej odpowiedni oraz czy chcą oni skorzystać z jego usług podczas ślubu i wesele. Wracając jednak do meritum, profesjonalne zdjęcie, szczególnie gdy zostanie wykonane specjalnie z myślą o umieszczeniu go w zaproszeniu, będzie idealnie dostosowane do wymaganych wymiarów, jak również będzie dostosowane do charakteru wybranego modelu zaproszeń. Jak jednak wiadomo, profesjonalna sesja zdjęciowa pociąga za sobą konieczność wydania dodatkowej sumy pieniędzy, na co nie każdy może sobie pozwolić.

W obecnych czasach, gdy niemal każdy ma aparat cyfrowy lub smartfon, zdjęcie do zaproszeń ślubnych można wykonać we własnym zakresie. Czasami ludzie specjalnie umawiają się ze znajomymi na taką, nieprofesjonalną mini sesję, a czasami posiłkują się wspólnymi zdjęciami z archiwum. W zasadzie każde zdjęcie, które uznacie za odpowiednie powinno spełniać wymogi związane z jakością niezbędną do wydrukowania go, gdyż najczęściej zdjęcia w zaproszeniach są dość małe i ewentualne ich niedoskonałości wynikające z niskiej rozdzielczości używanego aparatu będą niezauważalne.

Zdjęcia w zaproszeniach rocznicowych

Rocznice ślubu, to coraz popularniejsza okazja do składania zamówień na indywidualne, personalizowane zaproszenia dla gości. Również i w tym przypadku bardzo atrakcyjny efekt daje umieszczenie w ich wnętrzu zdjęcia, lecz w zupełnie innej formie niż przypadku wszelkich pozostałych odmian zaproszeń. Zaproszenia na rocznicę ślubu dają możliwość sięgnięcia do archiwum zdjęć rodzinnych, a konkretnie do zdjęć ślubnych jubilatów.

Najczęściej, w przypadku tego rodzaju zaproszeń, wybór pada na ładne zdjęcie portretowe wykonane w dniu ślubu. Z reguły, jest to przepiękne urozmaicenie zaproszenia, które w sentymentalny sposób przywołuje ten wyjątkowy dzień, który stał się powodem do celebracji nadchodzącej rocznicy ślubu. Oprócz dawnych zdjęć ślubnych, czasami ludzie decydują się na umieszczenie kolejnego zdjęcia, które przedstawia parę jubilatów takimi jakimi są obecnie. Takie dwa zdjęcia zestawione ze sobą z pewnością przyczynią się do wzrostu atrakcyjności zaproszeń i staną się piękną pamiątką celebracji jubileuszu dla wszystkich zaproszonych gości.

Zdjęcia w zaproszeniach na chrzest i komunię

W przypadku chrztu, niemal wszyscy dumni rodzice decydują się na zamówienie zaproszeń, w którym umieszczone zostaje zdjęcie ich malutkiej pociechy. Biorąc pod uwagę modę na zamawianie profesjonalnej sesji zdjęciowej noworodków, duża część osób dysponuje bardzo efektownymi zdjęciami, które umieszczone w zaproszeniach stają się ich głównym motywem i wspaniale zdobią całość, jednocześnie prezentując wszystkim zaproszonym na chrzest osobom, najmłodszego, nowego członka ich rodziny.

Część osób również decyduje się na zamówienie zaproszenia na Pierwszą Komunię Świętą. W tym przypadku najczęściej stosuje się radosne, ładne zdjęcie dziecka, które umieszczane jest na pierwszej stronie zaproszenia, lub służy jako delikatne tło jego treści.

Jak widać, niemal każda okazja jest dobra do zamówienia zaproszeń ze zdjęciem. Warto jednak pamiętać, że nie każde zdjęcie będzie nadawało się do druku, jak również nie każde będzie dobrze komponowało się z pozostałymi elementami, z których składa się zamawiane zaproszenie.

Zobacz również inne artykuły